Start podnikání

Jak jsem si vybral kvalitní MLM

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Už od malička sportuji a jsem i nadále velkým nadšencem sportu. Každý z vás ví, že k tomu patří i zdravá výživa. Tudíž můj první MLM byl v oblasti wellness. Dělal jsem nutričního poradce a pomáhal lidem zhubnout, přibrat svaly či zlepšit zdravotní stav. Bavilo mě to, to ano. Jenže v první řadě jsem chtěl a chci být finančně nezávislý.

Navzdory tomu, že tyto společnosti vám dají možnost vydělat na dnešní dobu velmi pěkné peníze, tak pořád vás to stojí mnoho času kvůli servisu pro vaše zákazníky. Jestli se na tom dá stát vyloženě finančně nezávislým záleží na jejich systému. Tedy kompenzačním plánu.

1. Binár

Trend v MLM naznačuje, že mladší společnosti, jež mají binární systém, válcují starší společnosti. Proč? Protože v obyčejném MLM, kde můžete mít plno lidí v první linii se každému nedokážete věnovat a pokud člověk nevydělává, pak okamžitě končí.  V dnešní době chce každý všechno ihned a binární systém to svým způsobem umožnuje.

A hlavně distributory drží v systému systém a ne vy. Protože pokud mají pod sebou 2 lidi, tak mají alespoň nějaké peníze, z čehož plyne, že už vydělávají.

Tohle byl důvod mé změny MLM. Binární systém převálcuje staré společnosti, které vše dělají postaru a osobníma schůzkama. Ty nejsou špatné! Nýbrž jsou časově náročné a hlavně také finančně.

Kolik Vás stojí 10 schůzek, které musíte objet autem? No řekněme, že zadarmo nejsou. To, co z nich případně vyděláte, v dnešní době tak akorát vyjde na benzín, auto a jídlo, pokud je třeba jít obchodní oběd.

2. Produkt

Již jsem psal na toto téma jeden článek a nechci se opakovat. Rád bych, ale zdůraznil, že ne každého zaujmou např. různé zdravé šťávy, ale každý potřebuje čistící prostředky.

3. Globálnost

Dá se dělat globálně na internetu? Bez osobního kontaktu? Jak efektivně?

4. Nové MLM vs stará jistá škola

Ted mě můžete ukamenovat, ale můj názor je, že pokud je nějaký MLM lepší a vidíte v něm potencionál běžte do něho.

Proč?

Protože mi člověk, který zatvrzele dělá jeden MLM a nedívá se na konkurenci připadá jako hazardér, jež hraje automaty. Pořád sedi u stejného automatu a hází tam místo mincí – čas, finance a své nervy.

Já se nebál změnit MLM, protože jsem si uvědomil, že pokud někde je větší šance na úspěch, tak nebudu zatvrzelý jenom kvůli svému egu, které našeptává: „vydělat se dá všude, já jsem leader“

Ale to jsou hlouposti.

Pokud je něco zajímavého, napište si důvody pro a proti. Pak se regulérně rozhodněte.

(Dodatek: Ano jsem si vědom skokanů, ale ty nejsou předmětem této diskuze.)

Michal Mikulášek

Skype: michal.salvatore

Email: vipmichalmikulasek@gmail.cz

PS: Zajímá Vás, jak funguje vyplácení odměn v binárním systému? Napište mi, ukáži Vám to na konkrétním příkladu…


Líbil se Vám můj příspěvek? Dejte mu LIKE, sdílejte ho na Facebooku a ostatních sociálních sítích, diskutujte o něm zde v komentářích nebo mě osobně kontaktujte.

Facebook komentáře

4 komentáře

 1. Abych byla upřímná,nikdy by mě nenapadlo,že se web,který se mi líbil svou nestraností a tím,že jako jeden z mála není pro verbování lidí najednou takhle promění,je mi to líto

 2. Dobrý den Pavlíno,

  děkuji za Váš upřímný komentář. Dal jsem teprve nedávno možnost všem networkerům, kteří o to stojí přispívat na tento blog pod podmínkou, že budou přinášet čtenářům blogu jasnou hodnotu. Spousta lidí toto však ještě nechápe a proto příspěvky před zveřejněním předem schvaluje redakce. A věřte mi, že přáspěvky typu „má MLM společnost je ta nejlepší na světě“ nikdy nespatří světlo světa na tomto blogu. Avšak příspěvek pana Mikuláška otevřeně nepropaguje žádnou MLM společnost, popisuje pouze jeho osobní pohled na věc, a to je naprosto v pořádku, protože každý máme svobudu na to, abychom vyjádřili svůj názor a každý máme svůj styl, jakým, to děláme.

  Ještě jednou děkuji za Váš komentář, je jasným sdělením pro všechny autory tohoho blogu.

  Jan Furiš, zakladatel blogu multilevel-marketing.cz

 3. Milan Klapka Reply

  Michale, myslel jsem, že MLM je hlavně o komunikaci, ale zatím marně čekám na odpověď.

 4. Pane Klapka, pan Furiš vystihl odpověd s kterou souhlasím. Pokud chcete komunikovat, pak se na mě obratte, kontakt mám ve svém profilu autora.

Write A Comment