Tato webová stránka je na prodej. Pro více informací nás kontaktujte.
Leadership

5 znaků kvalitního leadera

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Chcete se stát leaderem a ne diktátorem? Chcete tuto roli přijmout zodpovědně a záleží vám na druhých?

V tom případě se pojďme podívat, co vás čeká.

Leader…

1. Udává směr

Co říká, to koná a motivuje vlastním příkladem, ne poučkami. Ukazuje lidem vizi a své činy. Stejně jako se vedou děti – ne slovy, ale činy.

2. Zůstává v pozadí

Ví, že jeho role není vyvyšovat se a být za každou cenu viděn a chválen, ale že má podporovat tým. Vidět jde při udávání směru a to někdy bohatě stačí.

3. Nesoudí a nepovyšuje se

Chápe, že lidé jsou na různých úrovních a žádný učený z nebes nespadl. Ani on.

4. Nechává kolem sebe růst osobnosti a vyvyšuje jejich silné stránky

Nedělá práci za druhé. Druhé učí zodpovědnosti a dává jim dostatek prostoru pro jejich růst. Najde u svých lidí silné stránky a podporuje je.

5. Poskytuje kvalitní zpětnou vazbu,

při které nikoho neponižuje. Kvalitní zpětná vazba se skládá z oslovení dotyčného, konkrétní pochválení, doporučení ke změně a na závěr pozitivní rekapitulace.

Suma sumárum

Role leadra není procházka růžovým sadem. Není to pro „egaře“, není to pro lidi, kterým v dětství nebylo dáno dostatek pozornosti a nesrovnali se s tím. Neodpustili. V prvé řadě odpusťte těm, kteří Vám ublížili (či „pouze“ nedali pozornost či lásku) a odprosťte se od své potřeby být viděni či slyšeni. Až po té přijměte tuto roli. Spolehněte se, že sklidíte nejenom obrovské naplnění, ale také můžete mít společnost kvalitních lidí, kteří si Vás budou vážit.

 

Autor článku: Lucie Cieslarová

Napsat komentář